Uygulamalarımız

Medikal Cilt Bakımı

Cildiniz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise yaşam boyunca devam eder; ancak bakımsızlıkla birleştiğinde gözle görülür şekilde hızlanır ve derinleşir. Bununla beraber, zamanın ve olumsuz faktörlerin cildinizde yaptığı tahribatı yumuşatmak ve engellemek elinizdedir.

Cilt tipinize göre potansiyel tehlikelere yönelik öngörüler önem taşır. Örneğin kuru ciltlerde erken kırışıklıklar, yağlı ciltlerde sarkmalara yönelik bakımlar uygulanabilir. Gerekli durumlarda profesyonel cilt bakımı, mezolifting, prp gibi dermatolog müdahaleleri ile kombine edilebilir.

Yeni nesil cilt bakımı teknikleriyle cildiniz iğnesiz ve acısız yöntemlerle oksijenlensin, vitaminlensin, canlansın ve ışıldasın

Yeni nesil cilt bakımı sayesinde arınmış, pürüzsüz, lekesiz ve dengelenmiş bir cilde kavuşmanız hayal değil.

EN ÖNEMLİ YÖNÜ GÜÇLÜ OKSİJEN DESTEĞİ

Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor;  yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlıyor. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği bir çok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Ancak şimdi şu ana dek bilinen oksijen desteğini;  deriye dışarıdan değil, kan dolaşımı yardımıyla “içerden” sağlıyoruz.

“İÇERDEN” OKSİJEN DESTEĞİ NEDİR?

Sistem; kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışıyor. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor. Artan oksijenle birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve kendisine verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır hale geliyor (Oksijenasyon). Bu sistem yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra bir çok ek fayda sunuyor.

OKSİJEN DESTEĞİ DIŞINDAKİ İŞLEVLERİ

Aslında bu efervesan başlık ve jelin yetenekleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor.  Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahip. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstrelerle dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde “aç” hale gelmiş cildin mükemmel biçimde besliyor. Efervesan başlık ölü deri katmanının sıyrılıp atılmasını sağladığı için bu besinler derin katmanlara kolayca inebiliyor. Bu besinler iki farklı jel aracılığıyla verilebiliyor, biri yaşlanma karşıtı bir karışım, diğeri de adında renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışım. Duruma göre bu jellerden biri seçiliyor.

RADYOFREKANS UYGULAMASI MASANIZIN HEMEN ÜSTÜNDE

Bu süper yetenekli masaüstü estetik harikası sadece bununla da kalmıyor. Deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor.  Uygulanan radyofrekans yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyor.

 

HEPSİ BU KADAR MI?

Masaj başlığı sayesinde bu derinleştirilmiş cilt bakımı mükemmel bir yüz masajı ile sonlanıyor.  NeoMassage uygulamasından sonra ciltte duyulan arınma ve rahatlama duygusu daha da perçinleniyor. Yetenekleri saymakla bitmeyen bu teknik; ultrason başlığı takılarak mezoterapi kokteyllerinin herhangi bir enjeksiyon yöntemi olmaksızın cilde uygulanmasını da sağlıyor…

 

dudak-dolgusu
Dudak Dolgusu

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hylüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar.

gençlik-asııs
Gençlik Aşısı

Ciltte doku yenilemesi sağlayan cerrahi operasyonlardan çekinenler artık Gençlik Aşısı ile gençleşecek: Gençlik Aşısı cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekliyor.

dolgu
Dolgu

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut olan hylüronik asit azalmaktadır

karbon
Karbon Peeling

Karbon Peeling cilde sürülen karbon solüsyonunun q anahtarlı Nd:YAG lazer ile parçalanması prensibiyle yapılan bir işlemdir. Bu parçalanma sırasında ses açığa çıkar hasta hafif ısı dışında herhangi bir acı hissetmez.