Uygulamalarımız

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hylüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci  zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Yaş aldıkça yüzümüzü genç ve güzel gösteren dolgunluğu kaybederiz. Çizgileri, çökmeleri, deformasyonları gidermek için dermal dolgu uygulamaları sıklıkla kullanılmaktadır. Dermal dolgu uygulamalarının sıklıkla yapıldığı yerlerden biri de dudaklardır.

Dudak dolgusu kısa süren, küçük bir enjeksiyon gerektiren ihtiyaca göre hacimlendirici veya şekillendirici, ayrıca perioral (ağız çevresi) çizgileri ve kırışıklıkları da giderebilen bir dolgu uygulama yöntemidir. kararlar verebilmek amacıyla dudak dolgusu ile en çok sorulan soruları toparlamaya çalıştık:

Dudak dolgusu uygulaması tehlikeli ve risklimidir ?

Dudak hacimlendirme ve şekillendirme amacıyla kullanılan dermal dolgular, işlem uygulanan bireylerin fizyolojik farklılıklarına göre uygulamayla birlikte hafif şişlik, kızarıklı, veya morarma gibi etkiler yaratabilse de enjekte edilen jel, zaten vücutta cilt altında bulunan hyaluronik asit içerdiği için herhangi önemli bir risk teşkil etmez. Uygulama sonrası belirtiler sadece birkaç gün sürer ve sonrasında herhangi bir belirti rahatsızlık oluşmaz.

Erkekler de dudak dolgusu yaptırabilir mi?

Kadınlar veya erkekler, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetlerini kaybederler. Bu kayıp dudaklarda sarma ve fzalasıyla meydana getirebilir. Genel olarak yaygın düşünce uygulamayı kadınların yaptırdığı yönünde olmakla birlikte erkeklerde dudak hacimlendirme ve şekillendirme için dermal dudak dolgularının kullanımı doğal görünümlü sonuçlar vermektedir.

Enjeksiyon işlemi ne kadar sürer?

Enjeksiyon işlemi uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde sadece 10-15 dakika sürer. Fakat hekiminizle uygulama öncesi beklentileriniz konusunda konuşulmalı ve. bunun için bir zaman ayrılmalıdır.

İşlem ne kadar sürede sonuç verir?

İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir.Yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dudak dolgusu işlemleri dışarıdan doğal bir görüntü verir.

İşlem ağrılımıdır?

Geçmişte yapılan uygulamalarda bir miktar ağrı olmaktaydı. Ancak yeni teknolojik uygulamalarla lokal anestezik maddeler de dolguların içinde yer alabilmekte. Bu da daha konforlu bir uygulama sağlamaktadır. Ayrıca işlem öncesi yapılan lokal anestezik uygulamalar da ağrı eşiği düşük kişilerin daha rahat uygulama yaşamasını sağlayabilir.

Dudak dolgusu uygulaması sonrasında ne zaman normal hayata dönebilirim?

Uygulama herhangi zamanda örneğin çalışanlar için öğle tatilinde bile yapılabilir,sonrasında rahatlıkla normal yaşama veya işine dönülebilir.

İşlemden sonra dudaklarda yapay bir görüntü olur mu?

Kimse dudaklarının sahte görünmesini istemez. Sahte görüntünün yapay dolgu malzemeleri ile oluşma ihtimali vardır. Tecrübeli ellerde yapılan aşırıya kaçmayan dudak dolgusu ile yüze en çok yakışan, doğal görünümlü dudaklar çok rahatlıkla elde edilebilir.

Dolgunun süresi ne kadardır?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgunun maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi çok faktöre bağlıdır. Bununla birlikte hyaluronik asit kaynaklı dermal dolguların etki süresi yaklaşık bir yıl kadardır.

Dudak dolgusu yapılınca estetik işlem yapıldığı hemen belli olur mu?

Hekimin teşhisi, deneyimi, kişinin yüz haritasının iyi değerlendirilmesi ve dudak için uygun ürün seçimi çok büyük önem taşır. Hastaların dudakları için gerçek ihtiyacını anlamak ve buna uygun enjeksiyonu planlamak uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Yeni nesil jel dolgu maddeleri ile dudaklara dolgunluk verilebilir ve yeniden şekillendirilebilir. Amaç tamamen güzel, doğal ve tazelenmiş bir görünüm elde edebilmek; bakıldığı zaman kişinin neresinde nasıl bir uygulama yapıldığının fark edilmemesi olmalıdır

Dudak dolguları kalıcımıdır, bir kere uygulandığında geri dönüşü yok mudur?

Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullanılan dermal dolgu enjeksiyonları kalıcı değildir. Bu dolgular vücuttan zamanla emilirler.Vücutta herhangi bir birikim söz konusu değildir.

 

 

 

 

 

karbon
Karbon Peeling

Karbon Peeling cilde sürülen karbon solüsyonunun q anahtarlı Nd:YAG lazer ile parçalanması prensibiyle yapılan bir işlemdir. Bu parçalanma sırasında ses açığa çıkar hasta hafif ısı dışında herhangi bir acı hissetmez.

selulit
Selülit Tedavisi

Selülit; deride portakal kabuğu görünümü ve çukurcuklarla seyreden, deri ve yağ dokusundaki düzensiz görünümü tanımlayan genel bir kavramdır. Özellikle kadınlarda görülen, sıklıkla uyluk, kalça ve karın bölgesindeki deri altı yağ dokusunun bölgesel metabolik bozukluğu olarak tanımlanabilir.

gençlik-asııs
Gençlik Aşısı

Ciltte doku yenilemesi sağlayan cerrahi operasyonlardan çekinenler artık Gençlik Aşısı ile gençleşecek: Gençlik Aşısı cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekliyor.