Uygulamalarımız

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Ciltte doku yenilemesi sağlayan cerrahi operasyonlardan çekinenler artık Gençlik Aşısı ile gençleşecek: Gençlik Aşısı cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekliyor, hacim kazandırıyor, üstelik doğal bir görüntü elde ediliyor.

Yüz seklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bir yenilik olan; Gençlik Aşısı cilt altında kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekleyerek ve hacim kazandırarak sonuçta natürel bir görüntü elde ediliyor. Üstelik cildiniz asla bir operasyon izi taşımıyor. Gençlik Aşısı protein ve nükleik asit içermeyen; düz ve çapraz bağlara bir arada sahip bir ürün. Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri ve alında da volümetrik etki açısından uygulanabiliyor. Konsantre içeriğinden dolayı da tüm konsantre ürünler gibi çok daha az miktarda kullanılarak aynı etkiyi yaratabiliyor.

Hyalüronik asit vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen her yerde bulunur. Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. En fazla bebek cildinde bulunur; canlı, nemi fazla, parlak ciltlere bebek gibi cilt dememiz bundandır. Hyalüronik asit cilde canlılığı, parlaklığı, nemi, tonusu, gerginliği veren hücre matriksini oluşturur. Ciltteki yaşlanma süreci Hyalüronik asidin 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle hız kazanır. Cilt Hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Hyalüronik asit saf bir maddedir. Burada kimyasal ve sentetiği veya yabancı maddeyi karıştırmamakta fayda var. Dışarıdan verilecek saf hyalüronik asit cildin savunma sistemini artıracak ve yaşlanma sürecini geriletecektir.

Dermatolojide Hyalüronik Asit uygulamaları, cildin yaşlanma sürecini gerileterek cildin daha genç ve daha sağlıklı bir yapıda olmasını ve bu sağlıklı cilt yapısının da geçen zamana rağmen sağlıklı kalmasını sağlar. Gençlik Aşısı içinde bir yabancı molekül içermeyen saf halde hyalüronik asitler var. Bunlar cilt dokusunun gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretilmesini sağlarlar. Cilde saf Hyalüronik asidin verilmesi hem doktor hem de hasta açısından son derece güvenilir ve faydalı bir uygulamadır.

 

Cilt yaşlanması engellenebilir mi?

Yaşlılık dediğimiz süreçle bağlantılı olan kısım; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut Hylüronik asitin 20-30’lu yaşlarda azalmasıyla direkt ilgilidir. Nemli olmayan, direnci  zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Lazer esaslı birçok tedavi yöntemi oluşmuş sorunların etkisini hafifletmek içindir. Henüz bu sorunlar oluşmadan yaşlanma sürecini geciktirmek için Gençlik Aşısından yararlanabilirsiniz. 25’li yaşlardan itibaren cilde nem, parlaklık kazandıran sarkmaları önleyen hücreler azalır. Bunları kırışıklık ve çökmeler görülmeden yerine koyarsak yaşlanma sürecini yavaşlatmış oluruz. Bio Expander bu amaca hizmet eden en son yeniliklerden biridir.

Gençlik Aşısı yeni bir buluş mu?

Gençlik Aşısı üzde 100 saf ve konsantre Hyalüronik asittir. Bu buluşa kadar Hyalüronik asit elbette kullanılıyordu. Kimi cilt serumlarında, kırışıklık tedavilerinde, tıpta hücre yenileme (doku rejenerasyonu) alanında kullanıldığı gibi; ortopedi alanında diz, omuz, kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı enjeksiyonlar olarak da birçok alanda kullanılıyor. Gençlik Aşısı farklı olarak volüm ve nemlendirme olanağı daha yüksek bir formülle ve yüzde 100 saf olarak üretildi, bu sebepten çok daha az miktarı daha uzun süre anti-aging etkisi sağlamaktadır, volüm ve gençlestirme etkisini bir arada yapabilen mevcut tek içeriktir.

 

Anti-aging’te yep yeni bir kullanım alanı: Gençlik Aşısı hem cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı, doku erimesi, yüzdeki çökmeler gibi volüm ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmaktadır.

 

fokuslu-ulturaasyon
Fokuslu Ultrason

Ultrason kelimesi işitme sınırı üzerindeki ses dalgalarını tanımlar; tıpta 50 yıldır, gebelerde bile, birçok tanı ve tedavi sırasında yaygın olarak güvenle kullanılmaktadır.

yanak
Yanak Dolgusu

Yüz estetiğinde en çok başvurulan yöntem hyalüronik asit içerikli dolgulardır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan bu yöntem, cildin ışıltı ve tonunda iyileştirirken cildin yenilenmesi sağlarken yanak ve elmacık kemiği belirginleştiriliyor

ooo
Oxygeneo

OxyGeneo 3 temel bakımı aynı anda sunan ve bu özelliğiyle diğer yöntemlerden de ayrılan bir cilt bakımı ürünüdür. OxyGeneo cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken benzersiz yeniden canlandırıcı formülüyle cildi besler ve cilde ihtiyacı olan oksijeni içten sağlar