Uygulamalarımız

Hybrid

HİBRİD ENERJİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Hibrit Enerji deriye iki farklı enerji türü ile penetre olarak deride herhangi bir hasar oluşturmaksızın yara iyileşmesi sürecini başlatabilen, böylece ciltte yeni kolajen oluşumu ile birlikte yeniden yapılanma sağlayan hibrit yani melez bir enerji sistemi olup yeni nesil cilt gençleştirme teknolojisidir.

Hibrit Enerji (HE) deriye micro-pin denilen mikroiğnelerin bulunduğu uygulama başlıkları aracılığıyla aktarılır.

Mikro seviyede hasar !!!

Mikroiğneler 0,5 mm uzunluğunda ve 0,1 mm kalınlığında olan mikroiğnelerdir.

Enerjiyi diğer iğneli sistemlerden farklı olarak “uniform” bir biçimde deriye aktarırlar. Deriye itilmeleri, bastırılmaları gerekmez. Herhangi bir kanamaya yol açmazlar, uygulanmaları acısızdır, bu nedenle uygulamadan önce anestezi gerekmez, uygulama sonrasında iyileşme süresi son derece kısadır.

Cilt dostu Hibrit Enerji…

0,5 mm’ lik mikro iğneler Radyo frekans (termal etki) ile birlikte neokolajenezin gerçekleştiği 50-55 derece sıcaklıkta ciltte derin dermal seviyeye kadar penetre olur, ikinci adımda Galvanik (doğrusal) akım ile deep dermisi hedefleyen elektriksel akım uygulanır. Elektriksel akım dermal dokuda C02 fraksiyonel lazer vb. sistemlerin aksine termal olmayan, soğuk bir uyarım oluşturur. Dermal dokuda pH seviyesi yükselir (alkali olur), doğal yara iyileşme süreci başlatılmış olur.

Galvanik akım ile hasara yol açmadan alkali cilt iyileştirme

Şimdiye kadar kullanılan iğneli RF teknolojilerinde cilt altında gönderilen RF uyarımı cilt altında odaklanamaz ve ciltte yüksek hasarlara yol açmaktaydı. Artık hibrit enerji teknolojisi ile, mikro iğneler üzerinden cilt altına aktarılan Radyo Frekans akımı sonucunda oluşturulan 50- 55 Cº lik sıcaklık galvanik ( doğrusal ) akımın tüm iğne boyunca gerçekleştirdiği iyon yayılımı sayesinde bölgesel olarak sıcaklık odakları gibi muhafaza edilmesini olanaklı kılıyor. Bu sayede RF sıcaklığı mikroiğnelerin hedef aldığı bölgeden genişleyemez , sıcaklığın dağılımı ve sıcaklık artışı sınırlandırılmış olur. Dermal dokuda PH seviyesi yükselir alkali bir hale dönüşür, doğal yara iyileşme süreci başlatılmış olur.

10 Madde ile Hibrit Enerji Etki mekanizması

 1. Elektriksel enerji (Galvanik akım) dermal doku içerisinde cilt sıvı ve tuzları ile biyokimyasal bir yapılandırma süreci başlatır.
 2. Elektriksel enerji hücre dışı polarizasyonu değiştirir.
 3. OH ̄ iyon salınımı   ile dermiste kontrollü hafif pH değişimi yaşanır.
 4. Dermisde uyarılan bölgeler daha alkali bir ortama dönüşür. pH yükselir
 5. Bu kimyasal değişim dokuda soğuk elektro- koagülasyon bölgeleri oluşturur.
 6. Oluşturulan ısı uyarımının fraksiyonel düzlemde kalmasını sağlar (hızlı iyileşme).
 7. RF ısı etkisi üzerine uygulanan elektriksel etki, ciltte devamlılık gösteren bir doğal yara iyileşme prosesini başlatır. Cilt içinde; fibroblast aktivasyonu, yeni kolajen ve hyaluronik asit üretimine katkı sağlar.
 8. Dokuda diğer uzun iğnelere sahip sistemlerin yarattığı ağır mekanik hasar oluşturulmadan fibroblast aktivasyonu stimüle edilmiş olur.
 9. Mikro iğnelerden salınan RF ısısının hedeflenen bölgede odaklanmasını ve muhafaza edilmesini sağlar.
 10. Hibrit enerji ile cilt yapı taşlarından Hyaluronik asit’te %35 ve elastin liflerde 6 kat artış sağlanır. Cilde yabancı bir madde enjekte edilmeden hacim artışı ve elastikiyet geri kazanımı sağlanmış olur.

Akıllı Mikroiğneler…

Hybrid Enerji sisteminde iğneler cilde hasar vermeden RF akımı ile ısıtılır. İğneler cilde yaklaştığı sırada uygulama applikatörü vibrasyon yaratır. Sıcak , kısa ve ince mikro iğnelerin cilde girmesi bu vibrasyon ile birlikte akıllıca gerçekleşir. Doktor dışarıdan mekanik bir itme kuvveti uygulama zorunda değildir. İğneler RF ile akıllı penetrasyon teknolojisi ile cilde nüfuz eder.

İğnelerin dizaynı ve akıllı penetrasyon sistemi ile hasta uygulama sırasında acı duymaz. Anestezi kullanmaya ihtiyaç duyulmaz.

Hibrit enerji – Doğal Dolgu etkisi ile tanışın..

Hibrit enerji ile yüzün farklı bölgelerinde zamanla oluşan kıvrım , kışıklık ve hacim kaybı giderilebilir. Sahip olduğu teknoloji ile cilt yapı taşlarının yeniden üretimi sağlanır. Yaşlılık belirtileri olarak görülen bir çok sorun doğal dolgu etkisi ile çözülebilir. Bu belirtilere karşı hibrit enerji çözümleri ;

 • Alın ve göz çevresi çizgilerinin giderilmesi
 • Ağız çevresi kırışıklık giderme, dudak üstü çizgilerinin giderilmesi
 • Yüze sıkılık, lifting kazandırma
 • Yanak ve göz çevresinde sıkılaşma
 • Akne izleri
 • Çatlaklar
 • Yanak ve Göz altı çöküntülerinde volüm kazandırma
 • Porların küçültülmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması

 

 

Altıniğneli Radyofrekans

Ameliyat gerektirmeden yüz kırışıklıklarını gidermeye yönelik geliştirilmiş diğer bir seçenek tripolar ve hybrit enerjiyi kullanan yeni nesil iğneli radyofrekans sitemi olan surgen cihazıdır.

Bu güvenilir prosedür doğal “dolgu” benzeri sonuçlar sağlayan mini bir yüz germe etkisi yaratıyor, hem de herhangi bir rahatsızlığa veya iyileşme sürecine (minimal down time) gerek kalmadan…
Hybrid Energy teknolojisi cerrahi bir operasyonun sağladığı yararları cerrahi olmayan uygulamaların güvenilirliği ve konforu ile birleştiriyor. Bu benzersiz teknoloji hemen ortaya çıkan uzun süreli çarpıcı sonuçlar elde edilmesine olanak veriyor; derideki hyaluronik asit miktarı dolgu uygulaması yapılmadan artıyor, kolajen ve elastin miktarları yükseliyor.

Bu hızlı ve rahat prosedür günlük yaşam ritminizi bozmadan kolayca uygulanabiliyor. Güne daha genç görünerek ve kendinizi daha genç hissederek devam ediyorsunuz.

Hybrid Energy Teknolojisi Sıcak ve Elektriksel-Görünmez Mikro Ablazyonu (IMA) yapısında birleştirir; bu mikro ablazyon(deri altında mikro hasarlar) bir dizi minik iğneden oluşan (0,5 mm uzunluğunda) steril bir aplikatör ucu yardımıyla deriye uygulanır.
Sıcak IMA bu minik iğne dizisinin orta dermis’i hedefleyecek biçimde acısız ve kolay biçimde deriye girmesini (penetre) sağlar.

Elektriksel IMA ise seçilen hedef alana termal olmayan bir enerjinin (galvanik akım) bu minik iğnelerle transferini sağlar.

Bu yolla dermise (cildin alt tabkası) aktarılan enerji mikro düzeyde hasarlar yaratarak vücudun doğal yara iyileşme sürecini tetiklemektedir, böylelikle hasarın deri yüzeyindeki yanıt mekanizması da minimal (en az) olmaktadır.
Sonuçta cilt daha sıkı ve tazelenmiş, kırışıklıklar en aza indirgenmiş ve dermiste (cildin alt tabkası) doğal bir “dolgu” etkisini ortaya çıkması hedeflenmektedir.

 

 

 

Fraksiyonel Radyofrekans

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi son yıllarda geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur.

Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımına ve hasarlı kollajenin onarılmasına neden olur. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sisteminin en çok kullanıldığı durumlar:

 • Cilt gençleştirme ve sivilce izlerinin tedavisi: Cilt gençleştirme etkisi 3 seansta ortaya çıkar. Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak bilinen bu yöntem ameliyata gerek olmadan cildi yeniler ve daha genç bir görünüme neden olur.
 • Sivilce izleri tedavisi: Sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yol açar, siyah noktaların oluşumunu azaltır. Cildin yağlı görünümünü engeller. Fraksiyonel radyofrekans yöntemi cilt çatlamalarında (strialar) ve ameliyat izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Fraksiyonel Radyofrekans Sistemi Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

 • Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir.
 • Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.
 • Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır. En sık yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılır.
 • Uygulama öncesi ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanır.

İşlem yaklaşık 40 dakika sürmektedir. İşlem sonunda hafif kızarıklık ve minik kabuklanmalar görülebilir. O nedenle işlemden sonra 3-4 gün süreyle yara bakımı sağlayan kremler ve güneş koruyucular kullanılmalıdır. İşlemden sonraki gün banyo, deniz ve güneş banyosu yapılmaması önerilir.

Fraksiyonel Radyofrekans Sistemi Kimler İçin Uygundur?

Fraksiyonel radyofrekans 16 yaşın üzerindeki herkese uygulanabilir. Ancak kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

Fraksiyonel Radyofrekans Sistemi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Fraksiyonel radyofrekans siteminde kullanılan uçlarda küçük iğneler bulunmaktadır. Bu altın iğneler ciltte minik delikler açar ve kabuklanmalara neden olur. Bu nedenle işlem iğneli bir işlem olduğu için mutlaka bir hastane ya da muayenehane ortamında ve uzman bir doctor tarafından yapılması gereklidir. Uzman olmayan veya doktor olmayan kişiler tarafından yapılan işlemlerden sonra ciltte lekelenmeler ya da mikrobik infeksiyonlar olabilir.

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması Ağrılı Bir İşlem midir?

Fraksiyonel radyofrekans sistemi öncesinde ağrı kesici özel kremler uygulanır. Bu kremler ağrı oluşumunu engeller. İşlem sonunda hafif yanma olabilir. Cildi sakinleştirici ve yatıştırıcı özel kremlerle yanma etkisi azaltılır.

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulamasının Riskleri Var mıdır?

Fraksiyonel radyofrekans sistemi cildin altındaki dokuları etkiler, cildin en üst tabakasını etkilemez. O nedenle herhangi bir leke kalma riski bulunmaz. Bu nedenle her mevsimde uygulanabilir. İşlem için her hastaya özel başlıklar kullanıldığı için enfeksiyon riski yoktur.

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans kaç seansta etkisini gösterir?

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel radyofrekans uygulamaları ayda bir yapılmaktadır. Cildin durumuna göre 3 seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin PRP ile birlikte uygulanması etkiyi daha artırmaktadır.

Cilt yenilemede kullanılan Fraksiyonel Radyofrekans hangi bölgelere uygulanabilir?

Cilt gençleştirme amacıyla fraksiyonel radyofrekans sistemi tüm yüz ve boyun bölgesine ve dekolteye uygulanabilir. Gözçevresi gençleştirmede ve el bölgesine uygulama yapılabilir.

 

 

kılcal
Kılcal Damar Tedavisi

Bacak bölgesindeki varisler ve kılcal damar çatlamaları da lazer ile kolayca tedavi edilebilmektedir. Ayrıca doğumsal veya sonradan oluşmuş değişik tipteki damarsal lezyonlar (hemangiom, porto şarabı lekesi, yüz bölgesindeki telengektaziler vb.)

yanak
Yanak Dolgusu

Yüz estetiğinde en çok başvurulan yöntem hyalüronik asit içerikli dolgulardır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan bu yöntem, cildin ışıltı ve tonunda iyileştirirken cildin yenilenmesi sağlarken yanak ve elmacık kemiği belirginleştiriliyor

dudak-dolgusu
Dudak Dolgusu

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hylüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar.